Widget Image
Kontakti
Image Alt

Ekskluzīvi – meža dzīvnieku vērošana

MEDŅU RIESTA DEJAS

Mednis ir viens no skaistākajiem un interesantākajiem putniem un lielākais fazānu dzimtas pārstāvis Latvijā. Šis cēlais putns jau kopš seniem laikiem ir bijis pieskaitīts dižmedījumiem. Medņu medības ir vēsturiska tradīcija, agrāk tos medīja  pārtikas ieguvei, šodien tā ir vairāk prestiža lieta, jo mednis ir uzmanīgs un to nav viegli notvert. Jau labu laiku, sakarā ar šīs sugas aizsargājamo statusu, šādas medības ir stingri ierobežotas.

Riesta rituāls notiek pavasaros un tas ir unikāls tikai šai sugai. No marta līdz pat maija vidum noslēpumainajiem putniem medņiem ir riesta laiks, kad medņu gaiļi izpleš savus spārnus un dzied savas dziesmas, lai pievērstu uzmanību medņu vistām. Riestam tie parasti pulcējas saullēktā, un, lai novērotu atraktīvās izdarības, nākas bruņoties ar īpašu pacietību.

Medņu riests ir izcila dabas izrāde, un ikviens cilvēks var būt laimīgs, ja kaut ko tādu piedzīvojis.

Piedāvājam ekskluzīvu iespēju – medņu riesta vērošanu! Ja esi gatavs riskēt un piedzīvot ko nebijušu, sazinies ar mums!

BRIEŽU AURI

Rudens ir briežu dzimtas dzīvnieku bauru jeb kāzu laiks. Aļņiem un briežiem galvā ir “pavasaris” un tiem prātā ir dižošanās ar karalisko galvas rotu  – ragiem.

Bauris notiek no 20. augusta līdz 10. oktobrim, bet kulminācija tiek sasniegta no 10. septembra – 1. oktobrim. Ja ļoti paveicas, var vērot briežu buļļu cīņas, kuru laikā kāds no cīkstoņiem parasti šķiras no savas skaisto ragu rotas.

Ja vēlies pieredzējuša mednieka pavadībā izdzirdēt dobjo un ļoti skanīgo briežu buļla balsi, sazinies ar mums!