Widget Image
Kontakti
Image Alt

Vijciema medību pils vēsture

Meža stigu krustojumā, 200-gadīgu priežu ieskauta, meža zvēru apsargāta, noslēpumaina stāv Vijciema medību pils. Tā celta 1899. gadā, te apmetās muižkungi un baroni, kad devās medībās. Pirmā ēka būvēta no koka, bet 1905. gada revolūcijas nemieru laikā nodedzināta. Tās vietā 1907. gadā uzcelta mūra ēka, kas saglabājusies līdz pat šai dienai.

Ir pamats domāt, ka ēkas arhitekts ir izcilais vācbaltu cilmes latviešu arhitekts Eižens Laube. Ēka celta tautiskā romantisma stilā.

Īpašums piederēja Vidzemes bruņniecībai, un pēc 1918. gada pils pārgāja mežniecības rīcībā. Bija laiks, kad ēkā tika ierīkoti dzīvokļi kur apmetās mežizstrādes darbinieki ar savām ģimenēm.

1988. gadā Vijciema Medību pili iegādājās uzņēmums VEF un ierīkoja mednieku atpūtas bāzi. Uz šejieni medņu medībās braucis pat atjaunotās Latvijas valsts prezidents Guntis Ulmanis un Lietuvas prezidents Aļģirds Brazauskis, kā arī mednieki no ārzemēm. Taču VEF pienāca grūti laiki un īpašums atkal tika pārdots un ilgu laiku netika apdzīvots.

Šobrīd ēkā atrodas dizaina viesu nams Bergervilla – vieta, kur baudīt mieru un klusumu un atpūsties no ikdienas skrējiena.